Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the unknown blood pressure guidelines

(Acuddepebimb, 9. 10. 2018 8:44)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-belgique-italie/

Svojsíkáč

(Hanka, 21. 5. 2011 22:27)

Gratuluji naší dívčí družině, která se v okresním kole umístila na skvělém 2. místě a tím pádem postoupila do krajského kola!!!!!!!!!!

OBROK 2011

(Pája, 15. 11. 2010 20:46)

nazdar,
kdo by měl zájem ject s naším roverským kmenem na OBROK tak se mi prosím přihlašte, je potřeba zaregistrovat každého člena. zájemci se mi hlašte na ICQ (454273114), FB (Pavel Horák) a nebo na skypu (paul.987)
OBROK2011 je pro členy od 15 let. více info na http://www.obrok11.cz/
přeji krásný den Pája

Ty mobily...

(pírko, 6. 10. 2010 9:06)

Omlouvám se ještě za chyby v textu, chybějící čárky v souvětích atd....holt, vliv psaní SMS, kdy čárky jdou stranou...A oprava textu na stránkách již nejde..♥♥♥Ahojky♥♥♥

Dotázek....

(Pírko, 6. 10. 2010 9:03)

Ahoj Hani,Davide
mám na Vás takový dotaz, čistě jen z mé zvědavosti, tak v tom prosím nehledejte nic zvláštního. Zajímalo by mne, kolik Kč asi utratíte (za rok) za materiály typu skautské literatury a tisku? Něco jsem nyní četla a to mi vnutilo tuto otázku a nikdo jiný z činovníků mne nenapadl, než vy dva. Tak díky za odpověď. Jo a nevím, zda Hanka použivá oba emaily. Na jeden jsem Ti Hani psala, leč nevím zda jsi to četla (ještě během září).
Tož ať Vám vyjde v sobotu počasí.Zdraví Pírko

fotosoutěž

(Sluníčko, 2. 10. 2010 10:02)

Zdravím Vás všechny. Na stránkách http://www.nidm.cz/inspiromat/inspiromat-07-08-2010/fotosoutez/galerie#2 můžete hlasovat pro Hančiny fotky, jsou jako vždy moc pěkné :-)

Odp.

(Kopřiva Petr, 13. 9. 2010 19:31)

Dobře taky děkuji.

PRO PETRA

(PÍRKO, 13. 9. 2010 13:52)

PEŤO, DÍKY MOC ZA TVŮJ PŘÍSPĚVEK PRO MĚ OHLEDNĚ KNIH J.F. ÚPLNĚ JSI MĚ ŠOKOVAL A POPRAVDĚ I DOJAL K SLZÁM...VÍCE TI PÍSNU OSOBNĚ. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ PŘÍSPĚVKY...ZDRAVÍ PÍRKO

Kronika ztracené stopy

(Kopřiva Petr, 10. 9. 2010 21:09)

No mně oslovila a potěšila knížka,kterou jsem dostal od mámy v roce 2009 k svátku a ta knížka se jmenovala jak je v nadpisu Kronika Ztracené stopy.Nejprve mne mile dojala báseň na začátku a to:
Pojd se mnou tam,kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než....
Ta knížka je pro mně motivace tak např. modrý živothry,ale taky hlavně informací o věcech,které jsem třeba nevěděl.Je to taková malá encyklopedie všeho co by tak měl znát každý skaut a proto bych třeba ocenil,kdyby tahle knížka byla nápomocna při akcích skautu.Ta knížka má vždy na 1 měsíc od ledna do prosince alespoň 5 témat,které by se dali využít při družinovkách jako výukový materiál.S tou knižkou prostě zdokonaluju svoje dovednosti.ta knížka je nenahraditelná věc,kterou nosím i do školy:),protože když se něco stane(nehoda,úraz,ale i taky,když něco probíráme nějaké učivo tak i tam občas najdu odpovědi).K tomu navíc jsou tam i Foglarovy hry což je na té knize +.A tobě Pírko přeju abys tu bakalářskou zkoušku udělala.:)

zase otravuji...

(Pírko, 10. 9. 2010 10:33)

no, zase já, jak jinak. Mám takový dotázek a prosbičku. Já sice mít v bakal.práci výzkum nemusím, ale celkem by mne zajímalo, které knihy J.F. Vás nejvíce oslovily, přirostly k srdci,která je ta vaše nej a proč??? byla bych moc ráda, za vaše poznatky.
papa a děkuji -Pírko

děkuji...

(Pírko, 10. 9. 2010 9:40)

Díky Davide za zprávičku. To je fajn, že jsou to soboty, ten týden je hektický, hlavně když nejsme z Loštěc....tož papa

družinovka světlušky

(David, 10. 9. 2010 9:17)

Každou sobotu od 10:00 - 11:30. Pokud nebude výprava nebo jiná akce.

David

ŠPATNÁ INFO...

(PÍRKO, 10. 9. 2010 9:03)

JÉ, DAVIDE, JESTLI MYSLÍŠ, ŽE JSEM SI MYSLELA, ŽE JE TO PRO VĚTLUŠKY, NEBOJ...PEČETLA JSME TO SPRÁVNĚ, MŮJ NÁZOR BYL OBECNÝ, NÉ JEN PRO PRCKY...ZDRAVÍM A DOUFÁM, ŽE VÁS TAM BUDE JAK MUCH. JEN BY MĚ ZAJÍMALO, KDY MAJÍ SVĚTLUŠKY TEOR.PLÁNOVANOU DRUŽINOVKU...JESTLI SE MŮŽU ZEPTAT. DÍKY MOCINKY A LEVOU PAC...PÍRKO

špatná informace

(David, 10. 9. 2010 8:46)

Klip, který je uvedený na úvodní stránce není spojen se sobotní(11.9.2010) schůzkou mladších dívek(světlušek). Tato hra je směřována ke skupině starší chlapců a dívek. Co se týká světlušek, těch se toto ,,akční" téma nedotkne.

POKRAČOVÁNÍ

(PÍRKO, 10. 9. 2010 8:30)


ENDY, S TÍM TÉMATEM MÉ BAKALÁŘKY JSEM SI TAKY NAVAŘILA...NEJDŘÍV JSEM NEVĚDĚLA JAK TO POJMOUT, NEČEKALA JSEM, ŽE JE KOLEM J.F. TOLIK LITERATURY. A KDYŽ ČTU KNIHU ZA KNIHOU JSEM ZTOHO MRZUTÁ...JEDNA POPISUJE JEHO SPOLUPRAC.BUREŠE JAKO FAJN CHLAPA, PAK SE UKÁŽE, ŽE TO BYL PODRÄZÁK JAK BRNO, ATP. SICE JÁ BYCH CHTĚLA A MĚLA PSÁT O VLASTNOSTECH Z NĚKOLIKA JEHO KNIH, KTERÉ TAM POUŽÍVÁ, POPISUJE...A NĚJ TO RZPITVAT, ZDA SE TO DÁ POUŽÍT V DNEŠNÍ DOBĚ JAKO MOŽNÝ VÝCHOVNÝ PROSTŘEDEK A STYL ŽIVOTA.
PRO MĚ BYLY JEHO KNIHY ZÁSADNÍ A J.F. JE MÝM MORÁLNÍM VZOREM UŽ OD TÉ SCA 7TŘÍDY. JAK ZDE PÍŠEŠ, JSI DUCHOVNÍ...JÁ JSEM VĚŘÍCÍ, PRÁVĚ TO KRÁSNÝ A OPRAVDOVÝ SKAUTSTVÍ JSEM PROŽILA V ODDÍLE S KŘESŤANSKÝM DUCHEM. ALE V TOM REÁLNÉM DOSPĚLÉM SVĚTĚ SE STÁLE DRŽÍM PODLE J.F.
TAKŽE, VČERA JSEM NAPSALA ÚVOD A I TEN URČITĚ PŘEKOPU, AŽ BUDU MÍT BAKALÁŘKU NAPSANOU, OBHÁJENOU A CELÉ TO MARTÍRIUM ZA S SEBOU, POKUD TO BUDE TROCHU DOBRÉ, RÁDA TI O DÁM K POSOUZENÍ...
HANI, SOUHLASÍM S TEBOU, ŽE KDO NIC NEDĚLÁ, NIC NEZKAZÍ...PROTO ZATÍM NIC NEDĚLÁM (VYSVĚTLÍM) MÉ POZNÁMKY BERTE JEN JAKO NÁZOR A ROZHODNĚ Z TOHO NEBUĎTE ŠPATNÍ. UŽ DLOUHO JSEM PŘEMÝŠLELA NAD TÍM, PŘIDAT SE K VÁM, BÝT VÁM NĚJAK NÁPOMOCNA, ALE JAK JE RODINA, MALÉ DĚTI, JEŠTĚ ŠKOLA...PROSTĚ, ECHTĚLA JSEM VÁM NĚCO NASLIBOVAT, NEBO ZAČÍT S VÁMI NĚCO PODNIKAT A PAK SE Z TOHO VYMLOUVAT, OMLOUVAT...BYLO BY TO TRAPNÉ A MĚ BY TO MRZELO...SAMA VÍŠ, JAK TO MRZÍ, KDYŽ SE SNAŽÍTE A NĚKDO NEMÁ ZÁJEM SPOLUPRACOVAT...PROTO JSEM ZATÍM (V UTAJENÍ) PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE SNAD JEŠTĚ NEVÍTE, KTERÁ POTVŮRKA JSEM...TAKOVÁ MALÁ, ŠKAREDÁ, ALE HODNÁ.....I KDYŽ JESTLI ZATÍM NETUŠÍTE, MOŽNÁ TO UŽ DLOUHO NEUTAJÍM...CHTĚLA JSEM V SOBOTU TO MÉ DÍTKO ZA VÁMA POSLAT, ALE LEZE NA NÁS NĚJAKÝ MORIBUNDUS, JI BOLÍ V KRKU, POČASÍ NIC MOC, TAK UVIDÍME...MOŽNÁ PŘIJDE, MOŽNÁ PŘÍŠTĚ. ZÁDRHEL JE JEŠTĚ TEN, ŽE TATÍNEK, O TOM ZATÍM NEVÍ..HAHAHA, SKAUTÍKY MOC NEMUSÍ, TAK MUSÍM JEŠTĚ NĚJAK STRATEGICKY MU TO OZNÁMIT, JAKO HOTOVOU VĚC...JINAK SI SNAD NĚKDE DOPÍDÍM MEJLÍKA NA TEBE A PÍSNU. ZÍTRA TO NA POKEC URČO NEBUDE, ANI VY ČAS MÍT NEBUDETE, ALE DOUFÁM, ŽE NĚKDY SI POPOVÍDÁME...FAKT VÁ ZÁVIDÍM...I TEN LETOŠNÍ TÁBOR...MEZI NÁMA...BOJÍM SE JAKÉHOKOLI NEŠTĚSTÍ...A TAK SE TEĎ S TÍM POBLÁZNĚNÝM POČASÍM BOJÍM I NA CHATĚ NA DROZĎÁRNĚ...ZA CHATOU JSOU VELKÝ SMRKY A TEĎ TY BOUŘKY, NEJSOU NORMÁLNÍ JAK ZA MLADA...JÉ A TO POLEŽENÍČKO TAM NA LOUCE, SPOUSTA ROSY V KONTRYHELU, ZVUK KOBYLEK, SVĚTLUŠKY...JE TAM KRÁSNĚ...TOŽ MUSÍM JÍT DĚLAT. TAK SE MĚJTE KRÁSNĚ A VĚŘ, ŽE DNES BYCH VÁM TO NEPSALA TO VČERA.
A JESTLI TO ČTE VÍCE ČLOVÍČKŮ, TOŽ I VÁS ZDRAVÍM A MÍSTO ZBRANĚ VÁM PŘEJU OPRAVDOVÉ PŘÁTELSTÍ CO NEZRADÍ. JÁ UŽ HO HLEDÁM 2 ROKY...PAPA ZDRAVÍ VÁS PÍÍÍÍÍÍÍRKO

PRO HANKU A EDYHO....

(PÍRKO, 10. 9. 2010 8:28)

TAK VČERA VEČER MI TO NEDALO OPĚT SPÁT.PŘEMÝŠLELA JSEM ZNOVU NAD TÍM PŘÍSPĚVKEM, NAD TÍM CO JSEM TU PSALA. SICE JSEM DNES CHTĚLA NAPSAT HANCE NA OSOBNÍ EMAIL, COŽ UVIDÍM, JAK BUDU STÍHAT. aLE KDYŽ TU TAK PĚKNĚ NAPSAL ENDY, PÍSNU NĚCO Z TOHO, CO MÁM NA SRDCI SEM.
UŽ TO JE NĚJAKÝ MĚSÍC, CO JSEM SE SEM NEDÍVALA. VČERA, KDYŽ DCERA DONESLA POZVÁNKU NA NÁBOR. SCHŮZKU PRO DĚVČATA, MRKLA JSEM SEM, CO JE U VÁS NOVÉHO. A PUSTILA SI KLIP. KDYŽ V KANCELÁŘI PŘEDÁVALI ZBRAŇ, JEŠTĚ JSEM SI ŘÍKALA, ŽE SE ASI O ZBRAŇ NEJEDNÁ, ALE PAK JSEM ZJISTILA, ŽE ANO...ANO, Ï JÁ JSME NAD TÍM PŘÍMÝŠLELA A PLNĚ UZNÁVÁM A NESTYDÍM SE ZA TO, ŽE JSEM SILNÝ ODPŮRCE ZBRANÍ K ZABÍJENÍ LIDÍ.(JEŠTĚ ŽE NEMÁM KLUKY) VŽDYŤ I J.F. POUŽÍVAL VE SVÝCH BOJOVKÁCH PAPÍR.KOULE. JÁ VÍM, JE TO JEN HRA, ALE MYSLÍM, ŽE TÍM SPÍŠE SKAUTI BY SE MĚLI TOMUTO BRÁNIT. BRALA BYCH TO JAKO DOBRÉ NA ŠKOLNÍ AKADEMII, ALE JAKO NÁBOR...TO JSEM SE LEKLA. TAKY JE FAKT, ŽE I KDYŽ JSEM JEN O PÁR LET STARŠÍ NEŽ HANKA (PRÁVĚ TEN JEJICH VĚK JIM ZÁVIDÍM), UŠLO MI, ŽE ONI UŽ MĚLI DĚTSTVÍ NĚKOLIK LET PO PŘEVRATĚ, TUDÍŽ AMERICKÝ FILMY A NÁSILÝ JE ZAČALO OBKLOPOVAT UŽ OD MALA, PROTO TU TEMATIKU BEROU JAKO NORMÁLNÍ. TÍM SE OMLOUVÁM. A S TĚMA HISTORIC.ZBRANĚMA - HISTORIE JE O NĚČEM JINÝM (OPĚT MŮJ NÁZOR). STALA SE, BYLA TAKY TŘEBA KRUTÁ, ALE LIDSTVO SE VYVÍJÍ, I KDYŽ NEMŮŽU BÝT TAK NAIVNÍ, ŽE BUDE JEDNOU RÁJ NA ZEMI...TOŽ TAKOVÝ PÉRO NEJSEM, I KDYŽ JAKO SEN JE TO HEZKÝ. ALE ZPĚT. HISTOR. TÉMA ZALOŽENÉ NA PRAVDĚ NĚJAKÝ PŘÍBĚH, TAK JAK TO ZNÁTE BY BYL SUPROVÝ...TAKOVÁ HANKA COBY JOHANKA...I KDYŽ V TOM OBLEČKU JÍ TO TAKY MOC SLUŠELO, TO SE MUSÍ NECHAT...JEN JSEM NEPOZALA TOHO AGENTA - TEĎ SI ANI NEVZPOMENU JMÉNO...NO MALDÝ F??NEBO JAKOŽTO BUDOUCÍ ZDRAVOTNÍK, MĚ BY SE MOC LÍBILA SCÉNA NAPŘ. NAJÍT NĚKOHO ZAVALENÝHO ČI NĚCO TAK KDE BY SE PROJEVILY ZÁCHRANÁŘSKÉ AKCE 1 POMOC...A ZÁHADA KOLEM TOHO...JAK ŘÍKÁM, JÁ HOLT TY ZBRANĚ NEMUSÍM. ALE LUKY JO, SPORTOVNÍ STŘELBU TAKY - DOBRÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ....
POKRAČOVÁNÍ V DRUHÉ ČÁSTI

To by mě fakt zajímalo :-)

(Jiří Zajíc - Edy, 10. 9. 2010 0:51)

Zajímalo by mě, co by té upoutávce k náboru, jakou si vytvořili Lesní rytíři, skutečně řekli Antonín B. Svojsík, Jaroslav Foglar nebo i Robert Baden-Powell.
Čtu si totiž, Pírko, Tvůj příspěvek, kde tenhle pokus pokládáš za cestu, která se s tou Svojsíkovou či Foglarovou naprosto míjí. A mně není moc jasné, proč.
Ten videoklip je evidentní nadsázka, určitá parodie na Akta X. Ale i kdyby to někdo z možných adresátů bral vážně (a ne jako pěkný vtip), v čem je výchovná pochybenost?
Mulder a Scullyová jsou přece detektivové působící na straně dobra - o tom snad není pochyb. Čili pomáhat jim (být na jejich straně,být jako oni) není žádný mravní problém.
Vadí bouchačky? Nebo auta? Koně, luky a šípy by byly lepší? Tedy vadí rekvizity, které neodpovídají středověku nebo indiánům, ale dnešní době?
Hanča oprávněně poukazuje na Alvaréze. Stejně tak rytíři - oficiálně uzávaní předchůdci nás, skautů, byli (málo platné) vojáci. I v tom lepším případě tedy cosi obdobného jako právě Mulder a Scully.
Zatím to tedy vypadá, Pírko, že to, co Ti vadí, jsou právě ty "moderní rekvizity". Samozřejmě, že žádné rekvizity náš skauting nespasí. Pro něj je rozhodující, bude-li dostatek mladých lidí přesvědčdených, že má smysl "sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době", že právě tohle je životní směr, který nakonec přináši nejvíc dobra a štěstí všem.

A tak je mi, Pírko, na jedné straně sysmpatický Tvůj boj za opravdovost a čistotu skautingu. Na druhé ale vidím, že zbytečně svým sítem cedíš i to, co náš skauting neohrožuje. Rozhodně ne automaticky.
Ano, ohrožuje ho, pokud se v různých atraktivních metodách vidí spása, nebo používají se bez prozumění. Ale dobré prozumění tu zrovna u Lesních rytířů - s přihlédnutím k celku náborového projektu - vidím.

Velmi by mě Tvá bakalářka zajímala. Můžeš mi ji poslat na edy@adam.cz?
Před lety jsem na Gemini vedl vůdcovskou práci Lenky Poludové, v níž se zabývala duchovní dimenzí v díle Jaroslava Foglara. Ta práce je na stárnkách našeho odboru http://www.skaut.cz/duchovni/dokumenty/Lenka.rtf
Edy, předseda odboru duchovní výchovy Junáka :-)

problém?

(Hanka, 9. 9. 2010 18:35)

Milé Pírko,
jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prosím Tě, jestli máš nějaké pochybnosti, přijdi kteroukoliv sobotu mezi 9:00-11:00 do chaty. Rádi vyslechneme Tvé připomínky a náměty a rady (zřejmě) zkušené a dlouholeté skautky. A co se hry týče, se vší úctou k Foglarovi - ale hra o Cortézovi, kterou popisuje v knize Devadesátka pokračuje, vychází z motivu obsazování Ameriky, při kterém došlo k vyvražďování původních obyvatel, přesto má své vlastní prostředky k dosažení výchovných cílů... a jak říkám, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Těším se brzy na viděnou.


Hanka

Pochvala

(Pírko, 9. 9. 2010 18:25)

Ale aby to nevypadalo, že stále jen rýpu....Moc si vážím toho co děláte, a že děláte s dětskama...
ono je možná důležitý, jaký kdo jsme prožili své dětské skautství. Já mám jak tu špatnou zkušenost, kdy nějaký skautký kodex chování byl členům na hony vzdálený, vedoucí s cigaretkou v hospodě....Taky jsem ale měla to štěstí prožít 2 krásný roky skautingu v Zábřežském Rozrazilu a myslím, že i vedle proslulé pražské Dvojky by jsme se nemuseli stydět. Vzpomínky mi zůstanou...Bohužel, jako dítě z vesnice můj táta byl názoru, že skautíci jsou jen pro "měšťáky". Proto jsem se tomu nemohla věnovat tak, jak bych chtěla.Tak se mějte krásně a přeji pěkné počasí na sobotu...11.9.Pírko.

No Péro, tě péro....

(Pírko, 9. 9. 2010 15:22)

je to právě pár chvil, co jsem dopsala úvod k bakal.práci s tématem okolo knih Jaroslava Foglara, skautingu....A nevím zda mám brečet či zase jen omlouvat....Svojsík, Foglar...a mnozí další se musí otáčet v hrobě, kam to dnešní skautování spěje...rytíře ve zbroji, šavle, i historické střelné zbraně beru, ale agenty v zrcadlovkách, jak poslední američané v Evropě, auto v lese a bouchačky ráže...no tak to je na mě moc...ještě trapné Akta X se svou depresivní úvodní melodií...to snad nemyslíte vážně. Rikitan se může jít se svým Royem vycpat a já si při zkoumání foglarovek jako výchovnýho prostředku v dnešní době budu připadat asi jak na Marsu.Copak jste nezažily noční měsíc na "Drozďárně"??? Já neznala jiné prázdniny než v tamních lesích...Chatu v jezerní kotlině jsem si představovala jako jeden vykotlaný mechem a kapradím porostlý pařez u jedné cesty tam lese. Před x lety jedna návštěva z Brazilie, když tam byli, pronesla, že takovou tmu v životě neviděli...Březná a její skalnatá "kolena". Z jednoho jsem se málem zabila...Kopec Šindelák, hledání zlatavých šupinek v písku Březné,nálezy nábojů a munice z války....hezký fotky dáte na nástěnku na náměstí, a pak taková prda....mě stačí jen ta tma na "Drozďárně" a mám na hnáno...no Vy musíte mít akta X, bouchačky, auto...ten les už jen trapné pozadí rejži...nemyslíte, že by bylo působivější natočit nějakou zápletku na Orlím hnízdě??(nevím,zda tam ještě stojí)Fakt je ten, že tam auto nedojede...Je mi to fakt líto.
Snaha se cení, ale to se Vám tedy opravdu nezdařilo...já taky nejsem dokonalá, ale tudy by skauting asi vést neměl....jen nabít ostrýma a začít pálit...to má být ve 2.díle???
No, jestřábe, asi jsme moc naivní...ale stále doufáme...a já tu bakalářku musím už napsat.tak se držte a levou pac...Pírko


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »